Wyspy Różańcowe (Las Islas del Rosario) czyli autentyczny raj na ziemi

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda raj, który większość z nas wyobraża sobie od czasu do czasu, koniecznie wybrać się musisz na kolumbijski archipelag złożony z 27 wysp. Niektóre z nich są duże, inne tak malutkie, że zaledwie można na nich stanąć.

Archipelag nosi nazwę Wysp Różańcowych (Islas del Rosario) i usytuowany jest na Oceanie Atlantyckim.

Wyspy Różańcowe

Wyspy Różańcowe, które z lotu ptaka wyglądają jak kupki piasku rozrzucone na powierzchni Morza Karaibskiego, znajdują się stosunkowo blisko Cartageny – jakieś 50 kilometrów od miasta lub, inaczej licząc, dwie godziny szybką motorówką.

Wyspy Różańcowe

Wyspy Rosario to dziewicze plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą, której kolor w zależności od kąta padania słońca, zmienia się od turkusowego po błękitny. Do tego dodać należy delikatny szum karaibskiego morza, tropikalną roślinność, rafy koralowe zamieszkałe przez niezliczone gatunki ryb o wszelkich możliwych rozmiarach, kolorach i formach, jak: nienasycone nigdy graniki (meros) , wywołujące nerwowy skurcz żołądka rekiny, przyjazne delfiny, egzotyczne koniki morskie, romantyczne żółwie, meduzy, kalmary, itd.

Wyspy Różańcowe

Wyspy Różańcowe w ciągu całego roku cieszą sią doskonałym klimatem, który praktycznie nie ulega zmianom: piekące słońce, bezchmurne niebo, ciepła jak w wannie woda w morzu. Mimo, iż geograficznie usytuowane są one w strefie narażonej na gwałtowne podmuchy wiatru i bardzo silne fale Morza Karaibskiego w ciągu wielu miesięcy w roku, szeroka bariera koralowa, jaka je otacza, gwarantuje absolutnie spokojną taflę wody. Rafa koralowa pełni również inne ważne funkcje: stanowi schronienie dla setek gatunków ryb i morskich roślin oraz zabezpiecza rajskie plaże przed wpłynięciem na nie rekinów i dużych ryb.

Ale to nie wszystko… Wyspy Rosario to wiele, wiele więcej niż spokojne i puste plaże, idealne miejsce do odpoczynku i wyjątkowo pyszna kuchnia z cebiche z ryby lub kalmarów (ryba lub kamary przygotowywane na surowo z sosem pomidorowym, cebulą i lodem), ryżem z krewetkami i doskonałym ryżem z kokosem. Wyspy Różańcowe to doskonałe miejsce na podróż poślubną, o czym mogę zapewnić, gdyż właśnie w tym rajskim miejscu miałam okazję świętować.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *