Polacy turystycznie zainteresowani Kolumbią

Od początku tego roku związana jestem zawodowo z kolumbijskim Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Turystyki , gdzie pracuję jako dziennikarz w dziale marketingu, promując turystycznie Kolumbię za granicą i nadzorując pracą portalu www.turismocolombia.com albo www.visitcolombia.com.

www.turismocolombia.com

Praca ta jest niejako uwieńczeniem moich wcześniejszych, prywatnych wysiłków, związanych z jak najlepszym przedstawieniem Kolumbii wśród moich rodaków i tych wszystkich, którzy odwiedzają moją, prywatną stroną poświęconą Kolumbii, zarówno w wersji polskiej www.kolumbijsko.com jak i hiszpańskiej www.ewakulak.com.

I oto, w pierwszych dniach marca okazało się, że mamy pierwszy duży sukces. W kolumbijskiej prasie pojawił się bowiem artykuł zatytułowany “Polonia y los países escandinavos interesados en los destinos colombianos” (Polska i kraje skandynawskie zainteresowane Kolumbią), odnoszący się do udziału Kolumbii w jednych z największych targów turystycznych, jakie odbywają się co roku, w marcu, w Berlinie.

Kolumbia zajęła tam czwarte miejsce (przed Brazylią i Meksykiem (!!!) i po Peru, Argentynie i Kostaryce) jako kierunek turystyczny cieszący się największym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi.

Kolumbia wyróżnia się wśród innych krajów regionu takimi produktami jak:

  • turystyka przygody (sporty ekstremalne),
  • ekoturystyka,
  • plaża,
  • kultura.

Najpopularniejszym wśród odwiedzających Kolumibię regionem jest bez wątpienia Santander (północno – wschodnia część Kolumbii), który charakteryzuje się doskonałą infrastrukturą przystosowaną do uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak: skoki ze spadochronu, spływy kajakowe, spływy w pontonach po rzekach różnej trudności (rafting), bungee jumping, odkrywanie jaskiń (cave exploration), jazda konna, jazda rowerem górskim, spacery w górych, schodzenie po skałach pod wodospadami (waterfall rappelling), schodzenie po skałach i na dużych wysokościach (rappelling), itd.

Innym, niezwykle popularnym miejscem w Kolumbii, które wydaje się bardzo interesować europejskich turystów jest Barranquilla i jej słynny karnawał, który odbywa się corocznie, w weekend poporzedzający ¦rodę Popielcową.

Zaskoczeniem dla samych organizatorów, i stąd właśnie wspomniany artykuł, który sprawił mi ogromną radość, był fakt że kolumbijski stand okazał się być oblegany przez biura podróży z Polski, które chcą jak najszybciej wprowadzić do swoich katalogów „nasze, kolumbijskie” oferty turystyczne.

W pracy, w kuluarach, mówi się, że do takiego zainteresowania Kolumbią, do której jeszcze kilka lat temu niewielu turystów w ogóle miało ochotę przyjechać jest rezultatem mojej prywatnej strony o Kolumbii (która w chwili obecnej liczy około 100 tysięcy pojedynczych odwiedzających miesięcznie).

A ja skromnie dodam, że mam taką, cichą nadzieję, że jest w tym choć odrobina prawdy…

Więcej informacji: "Kolumbia zabłysnęła na targach ITB w Berlinie – najważniejszych targach turystycznych na świecie"

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *